Projekts sevī ietver netradicionālu formātu, kaut arī galaprodukts būtu jāsauc par foto izstādi. Šī projekta ietvaros radītās un izstādītās fotogrāfijas nebūs tikai vizuālā fotomākslas izpausme. Vienlaicīgi izstāde būs informatīva, faktoloģiska un arī īpašs vēsturiskā mantojuma saglābāšanu veids, jo katra fotogrāfija raksturo vidi, laiku vai notikumu saistībā ar dzejnieku, rakstnieku un sabiedrisko darbinieku Māri Čaklo un arī viņa laikabiedriem.
Katrs, kas reiz lietojis mehānisko fotoaparātu atceras standartizētās 36 kadru fotofilmiņas. Atsaucot atmiņā tos laikus, izstāde iecerēti kā 36 kadri no vietām, kas saistītas ar Māra Čaklā ikdienu. Vietām, kur dzīvots, strādāts, rakstīts, mīlēts un sapņots. Katrā kadrā ir arī kāds no Māra Čaklā mazbērniem. “Ja izstādi veidotu kāds cits, būtu ne tikai citi 36 kadri, bet arī citas vietas un akcenti. Bet tieši tāpēc mēs aicinam – “Nāc uz manām trepēm spēlēties !”, saka idejas autors Ingmārs Čaklais.
Foto izstādes līdzautori ir savas jomas profesionāļi – Ingmārs Čaklais (Māra Čaklā dēls, teātra režisors) un Eduards Čaklais (Māra Čaklā mazdēls, filmu veidošanas un producēšanas (Media Film Production) students Stafordšīras Universitātē).
Māra Čaklā atceres muzikāli literārās pēcpusdienas. Kad esam Latvijā, mēģinām veidot radošos vakarus un mudinām arī citus to darīt. Mēs piedalāmies un organizējam. Viens tāds burvīgs pasākums notika 2018.gada augustā Bernātos, ko organizēja biedrība “Mēs Bernātiem” brīvdienu mājās “Sīpoli”. Koncertēja Karīna Tatarinova un Roberts Dinters, atmiņās dalījās Ingmārs Čaklais, bet kopīgā sadziedāšanās notika Austras bērnu vadībā.
Ceram, ka līdzīgi pasākumi notiks arī 2019. un 2020.gadā.
Ja varam palīdzēt - dodiet ziņu! Ja gribat, lai piedalāmies - dodiet ziņu! Kur varēsim, - aizbrauksim!